Mūrniece: par sabiedrības briedumu liecina tas, kā tā izturas pret visneaizsargātākajiem cilvēkiem

23.02.2015

Par ikvienas sabiedrības briedumu liecina tas, kā tā izturas pret saviem sociāli vismazāk aizsargātajiem locekļiem. Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jārod jauni un efektīvi veidi, kā sociāli neaizsargātos sabiedrības locekļus iesaistīt sabiedriskajās aktivitātēs un darba dzīvē. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, pirmdien, 23.februārī, Saeimas namā uzrunājot parlamentāriešus no visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentiem, kas ikdienā strādā ar sociālajiem jautājumiem.

Šodien parlamentā notiek Nodarbinātības un sociālo lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme, kas ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē parlamentārās dimensijas pasākumiem.

Kā būtiskus sociālās jomas izaicinājumus Eiropā Saeimas priekšsēdētāja minēja jauniešu nodarbinātības veicināšanu un ilgstošo bezdarbu – teju puse no bezdarbniekiem ES darbu nevar atrast ilgstoši. Šajā kontekstā I.Mūrniece pozitīvi vērtēja Eiropas Komisijas Jauniešu garantijas iniciatīvu, kas sniedz ieguldījumu cilvēkkapitālā, paredzot visiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kas reģistrējas nodarbinātības dienestā, iespēju četru mēnešu laikā saņemt darba, apmācību vai praktisku apmācību piedāvājumu.

Jauniešu garantijas ietvaros atbalsts tiek sniegts jauniešiem arī citās vecumu grupās.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka mums kopīgiem spēkiem ir jāmeklē jauni ceļi, lai sasniegtu sociālajā jomā nospraustos mērķus, un kā piemēru minēja sociālo uzņēmējdarbību. Arī Latvijā patlaban tiek izstrādāts sociālās uzņēmējdarbības ietvars, un aizvien vairāk uzņēmēju pievērš uzmanību sociālām vērtībām.

Viena no galvenajām Latvijas prezidentūras prioritātēm ir iekļaujoša Eiropa, tādējādi mūsu valsts īpaši strādā pie iekļaujoša un ilgtspējīga darba tirgus un ilgtermiņa risinājumiem nodarbinātības veicināšanai, atzina Saeimas priekšsēdētāja. Noslēgumā I.Mūrniece sacīja, ka vēstījums ir skaidrs un nepārprotams – nodarbinātības veicināšana nav tikai nacionāla mēroga uzdevums, tas ir izaicinājums visai Eiropai.Saeimas Preses dienests

Parlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensija