Čigāne COSAC priekšsēdētāju sanāksmē: traģiskie notikumi Parīzē, vardarbība Austrumukrainā un Mariupolē apliecina – Eiropai ir jābūt gatavai jebkādiem izaicinājumiem

02.02.2015

„Traģiskie notikumi izdevuma „Charlie Hebdo” redakcijā Parīzē un atjaunotā vardarbība Ukrainas austrumos līdztekus uzbrukumiem civiliedzīvotājiem Mariupolē ir skaudrs atgādinājums par daudzveidīgajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras Eiropa. Tie vērš uzmanību uz nenoteiktību un faktu – mums ir jābūt gataviem jebkam.” To pirmdien, 2.februārī, uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, Saeimas namā uzrunājot par Eiropas jautājumiem atbildīgos Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentāriešus.

ES dalībvalstu parlamentārieši, Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī citas amatpersonas un eksperti ieradušies Latvijas parlamentā, lai piedalītos ES dalībvalstu parlamentu Savienības un Eiropas lietu komiteju konferences (COSAC) priekšsēdētāju sanāksmē.

„Šodien par Eiropas jautājumiem atbildīgie Eiropas Savienības dalībvalstu parlamentārieši bija vienisprātis, ka Eiropai par situāciju Ukrainā ir jārunā vienā balsī. Esmu gandarīta, ka mums – COSAC priekšsēdētāju konferences dalībniekiem – šodien izdevās demonstrēt piemēru, pieņemot kopīgu paziņojumu par situāciju Ukrainā,” uzsver L.Čigāne.

Vienlaikus Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja akcentē, ka vairāki Eiropas parlamentārieši šodien uzsvēra, ka Ukrainas tauta nedrīkst tikt sodīta par pausto atbalstu savas valsts eirointegrācijas ceļam un ES ir pienākums šo izvēli atbalstīt. 

Šodien Saeimas namā COSAC priekšsēdētāju sanāksmes dalībnieki diskutēja par Austrumu partnerību un tās nākotnes izaicinājumiem, kā arī par Latvijas prezidentūras prioritātēm un ES nākotnes redzējumu pēc jaunās Eiropas Komisijas ievēlēšanas.

COSAC sanāksmi ik pusgadu rīko ES Padomē prezidējošās valsts parlaments. Tajā piedalās visu ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji, Eiropas Parlamenta deputāti, kā arī citas amatpersonas un eksperti.

 

 
Saeimas Preses dienests

Parlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensijaParlamentārā dimensija